Anna Gburek – ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały.

 

W zakresie muzyki kameralnej kształciła się pod kierunkiem prof. Marii Szwajger- Kułakowskiej oraz Marka Mosia. W trakcie studiów miała także okazję pracować pod kierunkiem pianistki Anny Malikovej oraz Tria Altenberg: Amiram Ganz, Alexander Gebert, Claus-Christian Schuster. Brała także udział w kursach mistrzowskich i warsztatach pianistycznych prowadzonych przez takich profesorów jak: Dang Thai Son, Anthony Spiri, Bruno Canino, Anna Malikova, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Andrzej Jasiński.

 

Od 2010 roku tworzy duet wraz z wiolonczelistą Adamem Krzeszowcem, z którym otrzymała I nagrodę oraz nagrodę główną na X Międzynarodowym Konkursie “Premio Citta di Padova” w Padwie (Włochy), a na I Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Warszawie otrzymała wyróżnienie. Jest także laureatką pierwszej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej w Oleśnicy (2010), a także finalistką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Illzach (2011), VI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2012) oraz XVIII Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. K. Bacewicza w Łodzi (2013).

 

Jako solistka i kameralistka uczestniczyła w festiwalach: „Podium Festival” w Haugesund (Norwegia), Festiwal im. Pablo Casals w Prades (Francja), Festiwal Muzyki Symfonicznej w Algierze (Algieria), Festiwal „Ensemble” im. Księżnej Daisy w Książu, Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli, Festiwal Muzyki Kameralnej „Kontrasty” w Katowicach, Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach, Student Art Festival w Katowicach.

 

Jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury, jako solistka występowała z Filharmonią Zabrzańską oraz Śląską Orkiestrą Kameralną.

 

Obecnie pracuje jako akompaniator w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu.

 

Anna Gburek