Stephan Braun

Stephan Braun

Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover, Jazz Institute Berlin

Stephan Braun jest wiolonczelistą, który zaskakuje publiczność, czy to ze swoim zespołem deep strings, swoim trio jazzowym czy jako solista. Niezwykłe techniki gry, wyrafinowanie rytmiczne i pomysłowość melodyczna ukazują zupełnie nowy typ gry na wiolonczeli XXI wieku.

Stephan współpracował z takimi artystami jak Melody Gardot, Nils Landgren, Gil Goldstein, Chris Hinze, Don Thomson, Till Broenner, Giora Feidman, Kristjan Randalu, CCJO i NDR Bigband. Zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Bukareszcie i występował na festiwalach i w salach koncertowych na całym świecie, takich jak Opera Wiedeńska, Amsterdam Concertgebouw, Paryski Teatr Olimpijski, Pori Jazz Festival, Toronto Jazz Festival, New Directions Cello Festival Boston, Cello Akademie Rutesheim, North Sea Jazz Festival, Umbria Jazz Festival i Montreal Jazz Festival.

Wykłada w "Hochschule für Musik, Theater und Medien" w Hanowerze, w "Hochschule für Musik Hanns Eisler" w Berlinie oraz w "Jazzinstitute" Berlin w Niemczech. Obecnie mieszka w Berlinie.

made by Kebeth Studio